Makijaż permanentny niemieckiej firmy Feel Good

Makijaż permanentny to nie tatuaż lecz pigmentacja w naskórku. Prawidłowo wykonany utrzymuje się od roku do 3 lat i w tym czasie zmienia swoją intensywność. Nie jest to zabieg „na zawsze” lecz tak jak np. botoks, kwas hialuronowy, farbowanie włosów – zabieg czasowy, który retuszuje niedoskonałości i podkreśla atuty na jakiś czas. Intensywność i kolor makijażu oraz długość jego trwania w naskórku u każdej osoby jest inna.

Zależy od wieku, kondycji skóry, jej grubości, nawilżenia, kontaktu z promieniami UV, stosowania hormonów, antybiotyków, ziół, peelingów, zawartości barwnika w skórze, hemoglobiny, karotenów, unaczynienia skóry. Ponadto każda skóra jest pewnego rodzaju indywidualnym filtrem, który ma swą niepowtarzalną barwę. Makijaż permanentny z czasem ulega bio i foto-odbarwieniom i jest to naturalna forma jego zanikania w procesach zewnętrznych (złuszczanie) i wewnętrznych (metabolizm, fagocytoza).

Makijaż najczęściej może się odbarwiać w następujące odcienie: brązy w czerwień i rudości, kolory chłodne w niebieskie i lekko fioletowe odcienie, grafity w róże. Jest to biochemiczna reakcja związana z usuwanie z organizmu określonych baz koloru w pierwszej kolejności. Aby utrzymać łagodny wygląd i kondycję makijażu permanentnego warto umawiać się na zabiegi korygujące co 1-2 lata w celu redukcji odbarwień, nasycenia koloru i delikatnej zmiany kształtu, który zmienia się ze względu na grawitacyjne zmiany rysów twarzy.

Zabieg makijażu permanentnego składa się z 2 spotkań – zabiegu głównego i dopełnienia. Bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i może wystąpić lekki chwilowy obrzęk. Makijaż uzyskuje swą końcową barwę ok. miesiąc od zabiegu dopełnienia i do tego czasu może ulegać różnym przemianom – od zaniku po silniejszy odcień.